کاشت مو به روش fut
کاشت مو به روش fut چیست؟ و چگونه انجام می شود؟
ژانویه 22, 2019
قیمت و هزینه کاشت مو
هزینه کاشت مو چه قدر است؟
ژانویه 22, 2019
نمایش همه

بررسی کامل تفاوت روش های کاشت مو

بررسی تفاوت روش های کاشت مو

بررسی روش های کاشت مو

در این مقاله با روش های مختلف کاشت مو و مزایا و معایب آن ها نسبت به یکدیگر آشنا می شویم و همچنین بررسی می کنیم که کدام روش های کاشت مو با توجه به شرایط هر شخص مناسب می باشد تا بهترین تصمیم را قبل از کاشت مو ی خود انجام دهیم.

 

هدف اصلی کاشت مو

هدف همه ی آن ها مصرف مقدار بسیار کمی از مو و انجام هزاران پیوند کوچک در پوست سر است که هر کدام بنا به تشخیص پزشک متخصص برای فرد انجام می شوند. قبل از توضیح روش های کاشت مو بهتر است بدانیم که تمام این روش ها زمانی به خوبی جواب خواهند داد که پزشک شما علاوه بر تخصص سابقه ی مناسبی نیز در این امر داشته باشد.

 

کاشت مو به روش FUT

در ابتدا ی روش های کاشت مو ، با اولین روش پیوند مو در دنیا آشنا می شویم. روش کاشت موی Fut !
در این نوع از کاشت، نوارهای بسیار باریک از پشت سر برداشته شده و در قسمت هایی مخصوصی به نام فولیکول گذاشته می شوند. سپس این نوار های باریک با ظرافت بخیه خورده و گرافت های برداشته شده در قسمت های مورد نیاز پیوند زده می شوند. (گرافت مو تعدادی از موها که به صورت تک شاخه، دو شاخه، سه شاخه و در بعضی از اوقات به صورت چهار شاخه از پوست خارج شده اند). به مرور زمان با بلند شدن مو ها، قسمت بخیه پوشانده شده و کم کم از محو می شود. مزیت این روش میزان زنده ماندن واحد های فولیکولی است.

 

کاشت مو به روش FIT

Fit یکی دیگر از روش های کاشت مو است که به صورت دانه ای از ناحیه ی بانک مو برداشته و در قسمت های مورد نیاز استفاده می شود. یکی از مزایای این روش بدون درد و خونریزی بودن آن است اما در این روش کاشت مو تعداد کمتری گرافت نسبت به Fut قابل برداشت می باشد و مناسب برای افرادی است که تمایل به روش های کمتر تهاجمی دارند.

 

کاربرد کاشت مو به روش FIT

در مردان مدل ریختن موها باعث تضعیف بخش عمده ی موی سر به خصوص ناحیه ی جلوی موها می باشد که Fit در درمان این الگوی طاسی مردانه (Androgenetic alopecia) مورد استفاده قرار می گیرد و بعد از حدود 4 هفته نشانه ای از عمل باقی نمی ماند.
قابل توجه است که دو روش کاشت مو  Fut و Fit به تشخیص پزشک می توانند مکمل هم باشند و تاثیر دو چندانی در جراحی فرد بگذارد.

 

کاشت مو به روش SUT

آخرین و جدید ترین روش های کاشت مو ، روش Sut است . این متد از لحاظ عملکرد بسیار شبیه به Fit است، به طوری که هر دوی آن ها فولیکول مو را برداشت کرده و در محل مورد نیاز کاشته می شوند. دیگر شباهت این دو روش غیر تهاجمی بودن آنها است. جالب است بدانید که در کاشت مو به روش Sut (به دلیل جدید تر بودن دستگاه)، جراحی تقریبا به صورت تمام اتوماتیک انجام شده و برداشت گرافت ها توسط پانچ لیزری انجام می شود .

 

همچنين برای مشاوره رايگان با کارشناسان مجرب ما در کلينيک زيبایی نای ذی با شماره 02188672866 تماس بگيريد.(دکتر مولازاده)

و برای تماس با مشاورين ما با شماره های زير تماس حاصل فرماييد:

• 09012965695
• 09120727589
• 09120617108

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *