انواع خال و چگونگی برداشتن خال از روی صورت

روغن آرگان
تقویت موی سر با استفاده از روغن آرگان
ژانویه 19, 2019
راه های درمان زگیل
همه چیز در مورد زگیل و راه های درمان آن
ژانویه 22, 2019
نمایش همه
برداشتن خال

برداشتن خال کلینیک نای ذی

خال در گذشته یکی از نماد های زیبایی بوده است. خصوصا خال بالای لب! اما با گذشت زمان نمادهای زیبایی دچار تحولی عمیق شده اند به طوری که برخی از مولفه های زیبایی، به طور کامل، ماهیتی معکوس پیدا کرده اند.

خال نیز یکی از همین مولفه ها است دقیقا به همین دلیل است که امروزه افرادی که بر روی صورت و یا پوست خود خال دارند به فکر از بین بردن آن و برداشتن خال خود هستند. فرآیندی که انجام آن بسیار ساده و معمولا هزینه ی پایینی دارد.

اما برداشتن خال همانقدر که ساده و بی دردسر است می‌تواند به فرآیندی طولانی و پرهزینه تبدیل شود. چرا که انتخاب نادرست پزشک متخصص و کلینیک زیبایی می‌تواند عوارض آزار دهنده ای را برای فرد ایجاد کند.

عفونت های پوستی، سوزش شدید، ماندن جای زخم و از بین نرفتن کامل خال، بخشی از عوارض فرآیند برداشتن خال هستند که با مشاوره صحیح و انتخاب درست، می‌توان از بروز آن ها جلوگیری کرد.

 

خال چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

برداشتن خال

به ضایعه ی پوستی برجسته که از بر هم خوردن ترکیبات طبیعی بافت پوستی و عملکرد بیش از اندازه سلول های رنگدانه ساز پوست به وجود می‌آید خال می‌گویند. خال ها را از نظر فرآیند شکل گیری می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. خال های اکتسابی و خال های مادرزادی؛ که عمل برداشتن خال روی هر دو دسته قابل اجرا است.

 

خال های اکتسابی

برداشتن خال

خال های اکتسابی در بدن اکثر افراد وجود دارند و جالب است بدانید که حدود 85% افراد حداقل یک خال اکتسابی بر روی بدن خود دارند. این خال ها اکثرا در دوران کودکی ونهایتا بلوغ شکل می‌گیرند و احتمال به وجود آمدن آن ها در بزرگسالی بسیار پایین است و میتوان با استفاده از عمل برداشتن خال آن ها را از بین برد.

 

خال های مادرزادی

برداشتن خال

از هر صد نفر یک نفر در بدو تولد خود خال مادرزادی دارد. خال هایی که معمولا در ران ها و قسمت های تحتانی پشت دیده می‌شوند و از نظر اندازه و شکل، بسیار متفاوت هستند.

البته بد نیست بدانید که امکان بدخیم بودن این خال های نزدیک به 6% است و به دلیل جلوگیری از سرطان پوست (ملانوم) بد نیست که رای برداشتن خال از این خال ها نمونه برداری شود. البته خال های مادرزادی به طور معمول کم رنگ هستند و به مرور زمان تیره تر می‌شوند و احتمالا کسی در بدو تولد متوجه آن ها نخواهد شد

 

خال های غیر مادرزادی

برداشتن خال

اکثر خال های غیر مادرزادی بی خطر هستند ولی در مواردی که تغییری در رنگ، اندازه و شکل خال مشاهده گردید حتما برای برداشتن خال باید به پزشک مراجعه شود. یکی از دلایل معمول در تغییر رنگ، اندازه و شکل خال، اشعه ماوراء بنفش خورشید است. در واقع افرادی که بیش از حد در معرض تابش نور آفتاب قرار دارند ممکن است این تغییرات را بیش از دیگران مشاهده کنند.

نکته مهم در تغییرات ظاهری خال این است که این تغییرات ممکن است از سرطان بدخیم پوستی (ملاتوم) خبر بدهند اما خبر خوش آن که در صورت مراجعه سریع فرد به پزشک و تشخیص به موقع، امکان کنترل آن و جلوگیری از خطرات این بیماری بسیار بالا است.

 

برداشتن خال

برداشتن خال

برداشتن خال گاهی به منظور افزایش زیبایی فرد و بهبود شرایط ظاهری وی انجام می‌گیرد. اما گاهی برداشتن خال دلیل دیگری نیز دارد.

به طور مثال خال هایی که ظاهری نا متعارف دارند (حاشیه نامنظم، نداشتن تقارن، اندازه غیر عادی و … ) باید پس از انجام آزمایش و نمونه برداری توسط پزشک مجرب برداشته شوند.

 

همچنين برای مشاوره رايگان با کارشناسان مجرب ما در کلينيک زيبايی نای ذی با شماره 02188672866 تماس بگيريد.(دکتر مولازاده)

و برای تماس با مشاورين ما با شماره های زير تماس حاصل فرماييد:

• 09012965695
• 09120727589
• 09120617108

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *