لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق چربی صورت
مزایا و معایب تزریق چربی به صورت
ژانویه 9, 2019
مزوتراپی
کاربرد مزوتراپی چیست؟
ژانویه 19, 2019
نمایش همه
لیزر موهای زائد

لیزر مو

موهای زائد، مهمان های ناخوانده و البته ناخوشایند پوست ما هستند. مهمان هایی که راه های زیادی برای بیرون کردن آن ها وجود دارد. بعضی از راه حل ها دائمی‌نیستند و باید مدام تکرار شوند. اصلاح روزانه و استفاده از مومک دو راه حل محبوب برای از بین بردن موهای زائد بدن البته به صورت موقتی هستند.

اما آیا روشی وجود دارد که نیاز به تکرار نداشته باشد؟ روشی که یک بار برای همیشه ما را از شر موهای زائد خلاص کند؟
در جواب باید گفت بله. لیزر موهای زائد یک روش دائمی، قطعی و موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. در ادامه با فرآیند لیزر موهای زائد و مزایا و معایب آن آشنا خواهیم شد.

در ابتدا بیایید چند سوال مهم را درباره لیزر و فرآیند انجام آن، مطرح کنیم.

لیزر مو های زائد

  • آیا اشعه لیزر تمام موهای بدن را از بین می‌برد؟
  • آیا برای تمام نواحی بدن می‌توان از لیزر استفاده کرد؟
  • ممکن است پس لیزر موهای زائد، آن ها دوباره رشد کنند؟
  • آیا اشعه لیزر برای پوست و اعضای بدن خطرناک است؟
  • لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب است؟
  • آیا هر فردی می‌تواند از این روش برای از بین بردن دائمی‌موهای زائد بدن خود استفاده کند؟

 

لیزر موهای زائد برای چه دسته از افراد مناسب است؟

لیزر مو های زائد

موهای زائد به دلایل مختلفی بر روی پوست ما وجود دارند(برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ریزش مو و درمان ریزش مو را مطالعه کنید ). بعضی از آن ها طبیعی هستند و بر روی بدن تمام افراد دیده می‌شوند. در واقع موهای زائد طبیعی، همان موهایی هستند که بر روی پوست ما رشد می‌کنند و در برخی از مواقع برای بدن ما بسیار مفید هستند.

موهای زائد طبیعی، به خوبی به لیزر جواب می‌دهند. در واقع آن ها پس از اتمام دوره لیزر درمانی که بین 6 تا 7 جلسه است ، از بین می‌روند و به ندرت دوباره رشد می‌کنند. البته جنس موهای زائد طبیعی نیز بسیار مهم است. به طور مثال موهای ضخیم تر در مدت زمان کمتر، پاسخ بهتری به لیزر می‌دهند اما موهای نازک یا به اصطلاح کُرکی، ممکن است در اثر لیزر ضخیم تر شوند و نتیجه ای عکس در پی داشته باشند. به همین دلیل است که قبل از انجام فرآیند لیزر موهای زائد بدن، فرد باید توسط یک پزشک متخصص و مجرب و در یک کلینیک مجهز معاینه شود.

برخی از موهای زائد نیز، هورمونی هستند. موهای زائد هورمونی، به دلیل اختلال هورمونی در فرد به وجود می‌آیند و رشد می‌کنند. بدیهی است که برای از بین بردن این جنس از موهای زائد، باید دلیل اصلی بروز آن ها را از بین برد. در واقع در این حالت تا زمانی که فرد مشکلات هورمونی دارد و درمان آن کامل نشده است، لیزر موهای زائد نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت.

البته پس از درمان مشکلات هورمونی، فرد می‌تواند برای از بین بردن یا لیزر موهای زائد موجود در بدن خود از لیزر استفاده کند.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب نیست؟

لیزر مو های زائد

به گزارش تیم تحقیقاتی کلینیک نای ذی؛ اگرچه لیزر موهای زائد بدن، روشی قطعی، کم خطر و موثر است، اما مانند هر روش درمانی دیگر، ممکن است برای برخی از افراد خطرناک باشد و انجام آن توصیه نشود.

به طور مثال افرادی که تحت تابش مداوم اشعه خورشید قرار داشته اند و یا از دستگاه سولاریوم استفاده کرده اند، مدتی نباید برای رفع موهای زائد خود از لیزر استفاده کنند. چرا که ممکن است تابش اشعه لیزر به پوست آن ها، سبب سوختگی شود.

همچنین بیماران مبتلا به لوپوس نیز از دیگر افرادی هستند که استفاده از اشعه لیزر به آن ها توصیه نمی‌شود. چرا که تابش اشعه لیزر به پوست سبب تشدید بیماری آن ها خواهد شد.(همچنین برای اطلاعات بیشتر در زمینه جوانسازی پوست و تزریق چربی به صورت مقاله های ما را مطالعه کنید)
به همین دلیل به افرادی که می‌خواهند برای از بین بردن یا لیزر موهای زائد خود از لیزر استفاده کنند، توصیه می‌شود حتما قبل از هر اقدامی‌با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنند.

 

همچنین برای مشاوره رايگان با کارشناسان مجرب ما در کلينيک زيبايی نای ذی با شماره 02188672866 تماس بگيريد.(دکتر مولازاده)

و برای تماس با مشاورين ما با شماره های زير تماس حاصل فرماييد:

• 09012965695
• 09120727589
• 09120617108

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *