کاشت ابرو

ابرو عضوی اثر گذار در چهره است از این رو که یک ابروی متناسب و هماهنگ با فرم چشم ، جلوه آن را چند برابر کرده و از طرف دیگر ابروی بدفرم و ناهماهنگ از زیبایی و اثربخشی چشم می کاهد . به همین دلیل به دلیل بالا رفتن آگاهی افراد و سطح سواد جامعه از نقطه نظر زیبایی شناسانه ، اهمیت دادن به فرم ابرو گسترش یافته است . برای طبیعی تر شدن زیبایی چهره و افزایش جذابیت ظاهری ، کاشت ابرو یکی از اقدامات تخصصی کاشت مو می باشد .  این امر لازم است توسط متخصصین و کارشناسان خبره و با ظرافت بسیار زیادی انجام شود چرا که جهت گیری ابرو ها و تارهای مویی و خواب موهای این ناحیه در نقاط مختلف ابرو متفاوت است . ناهماهنگ بودن و جهت گیری غلط یک تار ، از زیبایی و ارزش کل ابرو خواهد کاست . به این ترتیب کاشت ابرو کار هر تیم و پزشکی نیست . برای کسب نتایج ایده آل و اثر بخش بهتر است در اولین قدم یک تیم جراحی خبره و کلینیک زیبایی مناسب و حرفه ای را انتخاب کنید.

جراحی کاشت ابرو :

برای کاشت تارهای مویی در بخش ابرو ، موهای اهدایی که از بخش های دیگرگرفته شده اند ، در نقاط مورد نیاز پیوند خورده و جاسازی می شوند . عموما این جراحی با کمک بی حسی انجام می شود و بیمار می تواند پس از اتمام پیوند با حالت عادی و سلامتی کامل کلینیک را ترک نموده و به منزل بازگردد . تمامی افرادی کهتجربه کاشت ابرو را داشته اند می دانند که این روش جراحی بسیار آسان و بی درد سر است ولی مسئله مهم مراقبت های دقیق و اقدامات مفید پس از جراحی کاشت ابرو است . کاشت ابرو یا کاشت مو هیچ گونه عوارض و خطری  برای بیمار ندارند و با گذشت زمان و سپری شدن دوره کمون ، فرد شاهد نتایج ایده آل کاشت و پیوند مو خواهد بود . در مورد  دوره خواب و کمون فولیکول ها باید گفت که صبوری بیمار از هر امری مهم تر است . تغییرات پس از عمل و نتایج زیبایی آن به مرور و پس از مدت زمان مشخصی آغاز می شود و جذابیت دائمی و پایدار نصیب فرد خواهد شد .

افراد مناسب برای جراحی کاشت ابرو :

کاشت ابرو عموما برای کسانی مناسب است که یکی از ویژگی های زیر را داشته باشند ، ظاهر و چهره افراد با ویژگی های زیر ، معمولا به طرز چشمگیری تغییر کرده اطرافیان را به تحسین وا  می دارد :

– افرادی که به دلیل ژنتیک و ارث خانوادگی ابرو های کمی دارند .

– کسانی که خواستار ابروهایی پرپشت و پهن هستند .

– کسانی که به دلیل سوختگی از داشتن تارهای مویی در ناحیه ابرو محرومند .

– کسانی که به دلیل مصرف دارو یا درمان های به خصوصی ، تارهای ابرو را از دست می دهند .

علل ریزش ابرو:

  1. عوامل ژنتیکی
  2. جای زخم
  3. برداشتن اضافات ابرو به روش نامناسب

در کاشت ابرو چه مسائلی در نظر گرفته می شود؟

پزشک متخصص با بررسی آناتومی چهره و مشخصات محل ابرو برای طراحی ابرو اقدام می کند. خصوصیات ابرو مانند شکل کمان، حجم موی مناسب، میزان فواصل بین ابروها و اندازه طولی ابرو در کاشت ابرو در نظر گرفته می شود. پزشک همچنین به نوع ابرویی که فرد خواهان آن است توجه می کند.

شباهت کاشت مو و کاشت ابرو :

بانک موی ابرو نیز مانند موی سر ، قسمت موهای پشت سر را شامل می شود ، که در محل های تعبیه شده در ابرو کاشته شده و رشد می کنند .

FUTوFIT روش های مورد استفاده برای کاشت ابرو می باشد که موهای مورد استفاده از موهای بالای گوش گرفته می شود .

در کسانی که اسکار ،تروما ،تاتو از دست داده باشند ،بهترین نوع کاشت مو را می توان ملاحظه کرد .

ضربه ،سانحه ،سوختگی ،مواد شیمیایی ،برق گرفتگی ،مادرزادی ،استفاده از موچین از دلایل ریزش ابروها می باشند .

با کرم های بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در یک جلسه این عمل صورت می گیرد . موها از قسمت پشت گوش یا موهایی با آن ضخامت به تعداد زیاد برداشته و در جاهای تعبیه شده در زاویه های خاص خود کاشته می شود . کاشت ابرو کار بسیار ظریف و سختی است . در این کاشت با دقت فرآوان موها را در جهت خواب ابروها قرار می دهند ،سرعت رشد این موها مانند موهای سر بسیار زیاد می باشند و باید کوتاه شوند و منطقی ترین روش برای داشتن ابروهای طبیعی به جای ابروهای تاتو شه و نقاشی گونه است .

-حالت موهای ابرو ی کاشته شده ،مانند صاف یا مجعد بودن میزان رشد و غیره با ابروهای قبل متفاوت می باشد .

-پس از گذشت سال ها و ماه ها ابروهای کاشته شده شبیه ابروهای قبل می گردد .

-از لوازم ظریف و میکروسکوپی برای کاشت ابروها استفاده می شود .

-فواصل موهای کاشته شده از موهای طبیعی بیشتر خواهند بود .

-به دلیل جا به جایی موهای کاشته شده از مناطق غیر از ابرو ،رشد آنها کاسته می شود .

زخم ایجاد شده در این کاشت به خاطر خونریزی بسیار ناچیز رفته رفته خشک و بسته می شود و ورم اطراف نواحی ابرو و درد آن کاهش می یابد و تنها احساس کمی خارش حس می شود .

 

مقالات مرتبط با کاشت مو 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی نای ذی .

درباره کلینیک | کاشت مو | کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی نای ذی یکی از بهترین درمانگاه های تخصصی پوست و مو در ایران است که مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان به شماره ۱۳۹۳/۱۲۹۴ /ب/ش دارد و از ابتدا ، تلاشش در جهت ارائه خدمات مطلوب و موثر در زمینه پوست ، مو ، لیزر و زیبایی با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های روز دنیا بوده است. کلینیک ما افتخار دارد با همکاری پزشکان متخصص پوست ، جراحی و تغذیه و رژیم درمانی ، خدماتی را عرضه کند که هماهنگ با آخرین یافته های علمی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست + نوزده =