تراکم کاشت مو :

یکی از سوالات افراد نیازمند عمل کاشت مو این است که چه مقدار تراکم مویی از عمل کاشت مو حاصل می شود ؟ پاسخ اینجاست که تراکم کاشت مو به نحو ایده آل زمانی حاصل می شود که شما توان اهدای تعداد تارهای مویی بیشتری را داشته باشید . هرقدر تعداد تارهای اهدایی برای پیوند به بخش های کم مو بیشتر باشد ، طبیعتا تراکم کاشت نیز بیشتر خواهد شد . به این ترتیب اولین امر در ایجاد زیبایی طبیعی و مورد نظر ، منبع تامین موی طبیعی بوده که باید گفت میزان طاسی و کم پشتی موهای بیمار در رده اهمیتی دوم جای می گیرد . مهم ترین مسئله برای جراحان و متخصصین منبع و بانک موی زنده است.

تراکم :

تراکم به معنای میزان موها در یک واحد سطحی معین است این میزان در نژاد های مختلف متفاوت بوده و شاخص های گوناگونی را در ملل مختلف به خود اختصاص می دهد به عنوان مثال در نژاد ایرانی قسمت پشت سر حاوی تراکم ۱۲۰ عدد مو در هر سانتیمتر مربع است . از دیدگاه علم پزشکی کاشت مو ، این تراکم بیشترین میزان تراکم است . دست یافتن به چنین تراکمی در عمل کاشت مو تقریبا غیرممکن و محال است اما می توان با ظرافت و دقت و صرف زمان تراکم متعادل و مناسبی را ایجاد کرد تا وضعیت سر حالت نرمالی داشته و کم پشتی موها درمان شود .

مسئله دیگر در این بابت ، ظرفیت پذیرش پوست سر است اگر تار موهای طبیعی به میزان زیاد در اختیار جراح باشد ، باز هم ممکن است پوست سر برای دریافت حجم زیاد تارمو یاری کننده نباشد و ظرفیت پذیرش فولیکول های جدید به میزان زیاد و حجم بالا را نداشته باشد .

نقش جراح :

یکی جراح متخصص و متبحر با اتکا به تجربه و توان و دانش پزشکی خود سعی می کند برای ایجاد نتایج ایده آل ، حجم تارهای اهدایی ، سطح طاسی و کم پشتی و سلیقه و خواست بیمار را مد نظر قرار دهد . به این ترتیب نتایج استثنایی و ایده آل کشات موی طبیعی به بهترین نحو ظاهر می شود . از طرفی داوطلبان جراحی کاشت مو لازم است انتظار و توقع معقول از جراحی داشته باشند و از مطرح کردن خواسته های آرمانی و رویایی خودداری نمایند .

مقالات مرتبط با کاشت مو 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی نای ذی .

درباره کلینیک | کاشت مو | کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی نای ذی یکی از بهترین درمانگاه های تخصصی پوست و مو در ایران است که مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان به شماره ۱۳۹۳/۱۲۹۴ /ب/ش دارد و از ابتدا ، تلاشش در جهت ارائه خدمات مطلوب و موثر در زمینه پوست ، مو ، لیزر و زیبایی با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های روز دنیا بوده است. کلینیک ما افتخار دارد با همکاری پزشکان متخصص پوست ، جراحی و تغذیه و رژیم درمانی ، خدماتی را عرضه کند که هماهنگ با آخرین یافته های علمی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 10 − نه =